13 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023

Šanghaj chce podpořit duty-free obchody s cílem podpořit ekonomiku

Šanghajská vláda podpoří společnosti, které žádají o schválení k prodeji bezcelního zboží, tzv. duty-free. Zároveň podpoří otevírání takových obchodů na letištích, v hotelech, nákupních centrech a ostatních komerčních lokalitách.

Podle informací agentury Reuters rozvoj tzv. duty-free ekonomiky, která zvýší výdaje na dovážené zboží, například vysoce zdaňovány luxusní výrobky, je součástí plánu spotřeby na roky 2021 až 2025.

Výdaje na duty-free zboží v Číně se v současnosti soustřeďují zejména v ostrovní provincii Chaj-nan, která loni zvýšila roční limit individuálních výdajů na bezcelní nákup z 30.000 jüanů (3945,08 eura) na 100.000 jüanů. Cla na dovoz spotřebního zboží se v rámci Číny velmi liší a daně na některé luxusní produkty, například parfémy nebo hodinky, přesahují 30%.

Miliony domácích turistů každoročně proudí do chaj-nanských nákupních center, kam je lákají nízké ceny. Počty návštěvníků se ještě zvýšily vzhledem k omezení cestování do zahraničí v souvislosti s pandemií nového koronavirus.

V Číně je v současnosti více než 300 duty-free obchodů, které prodávají různorodý zboží, od parfémů a kosmetiky až po oděvy a obuv. Dominantním hráčem s téměř 200 obchody je společnost China Tourism Group Duty Free Corp.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality