13 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023

Jak ušetřit na nákupu oblečení?

Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik peněz běžně utratíte za oblečení, přestože stále nemáte co na sebe? Na vině je spontánní nakupování bez rozmyslu, lákavé ceny, kterým nelze říct ne, a také motivační oblečení, do kterého jednou jistě zhubnete či naberete. Pokud chcete vlastnit jen takové kousky, které skutečně unosíte, ale nebudou vás stát celé jmění, máme tu pro vás několik tipů, kterými se můžete zkusit řídit.

Oblečení má padnout vám, ne vy oblečení

Toto je něco, co si spousta z nás stále neuvědomuje. Oblečení je šito tak, aby správně sedělo, pokud možno, co nejširšímu spektru postav. Velikosti jsou pouze pro zjednodušení orientace, ale rozhodně nemají sloužit k tomu, abyste si kupovali nepadnoucí velikost, které se vaše tělo možná někdy přizpůsobí. Kupujte si jen takové oblečení, které vám právě teď padne.

Buďte si jistí, že to vynosíte

Našli jste svůj vysněný kousek, který ladí k vašemu šatníku a je to přesně váš styl? Nutně ho potřebujete, přestože to není úplně nejpohodlnější kousek, navíc tu trošku dře a tady zase moc plandá? Můžeme vám rovnou prozradit, že po zakoupení si tento kousek pravděpodobně znovu neoblečete. Připojí se tedy nejspíš k ostatním nepromyšleným impulzivním nákupům.

To stejné platí i pro věci, se kterými nejste na sto procent ztotožněni. Mohou vám sice sednout naprosto dokonale, ale jakmile si nejste jistí, nejspíš se na vás už moc neohřejí. S tímto by vám mohlo pomoci položení jednoduché otázky: Plánuji si to někdy opravdu vzít na sebe? Při nejasné odpovědi dobře víte, že bude lepší obchod opustit s prázdnýma rukama.

Cashbackové portály vám vrátí část peněz

Při nákupu přes cashbackový web dostanete část svých peněz zpátky. Jedná se o několik procent z utracené částky, ale při větších nákupech vám může ušetřit i stovky korun. Stačí, abyste se zaregistrovali a na konkrétní obchod se proklikli linkem z jejich webu. E-shop dostane odměnu za přivedení zákazníka a část této odměny vám bude přičtena na účet.

Second handy skrývají opravdové poklady

Jít nakupovat do second handu je jedna z nejmodernějších věcí, co v dnešní době můžete udělat. Podpoříte tím udržitelnou módu, čímž budete šetřit přírodu i vlastní finance. Budete sami překvapeni, jaké poklady můžete v sekáči najít, když se dobře podíváte.

Ne vždy tam ale najdete přesně to, co hledáte, proto v případě, že opravdu toužíte po některém módním doplňku, nezbývá vám nic jiného, než si jej pořídit za originální cenu. Rychlá půjčka vás může podpořit v případném dorovnání výdajů.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality