12.6 C
Brno
Středa, 31 května, 2023

Při uzavírání PZP dominuje léto, stoupl zájem o on-line pojištění

Při uzavírání povinného ručení (PZP) dominuje léto, stoupl zájem o on-line pojištění. Zatímco v minulosti byl leden měsícem PZP, dnes je těchto měsíců více. Stále častěji řidiči uzavírání zákonného pojištění posouvají ze začátku roku do jeho poloviny. Ještě viditelnější je podle analýzy pojišťovny Wüstenrot posun při vyřizování PZP on-line.

„Jednou z hlavních příčin je omlazování vozidel na Slovenské cestách. V lednu si PZP uzavírají řidiči, kteří si vůz koupili ještě před změnou legislativy. Do té doby se zákonná pojistka platila v lednu. Dnes jsou tyto vozy nahrazovány novými vozidly, které již nemusí mít PZP uzavřené od ledna, ale od měsíce, kdy byly zakoupeny. Navíc povinné pojištění se zvykne uzavírat na technický rok. Tedy smlouva může mít počátek pojištění kdykoliv během roku, „vysvětlila ředitelka úseku vývoje produktů pojišťovny Jana Podoláková.

Konec dominance ledna při uzavírání PZP dokazují i ​​čísla za prvních osm měsíců roku 2021. Během tohoto období zatím nejvíce řidičů projevilo zájem uzavřít zákonnou pojistku v létě. Při porovnání letošního června s lednem pojišťovna eviduje celkový nárůst zájmu na úrovni 66%. Meziročně zájem v červnu 2021 stoupl o téměř 20%.

Přes internet mají slovenský řidiči zájem uzavřít zákonné pojištění ještě později. V srpnu letošního roku pojišťovna ve srovnání s lednem evidovala nárůst zájmu o 58%. V srpnu zároveň meziročně stoupl zájem uzavřít PZP on-line o 52%.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality