Tisková agentura Slovenské republiky přináší redakční výběr nejdůležitějších zpráv ze světové ekonomiky, vydaných v ekonomickém servisu TASR v 37. týdnu 2021: Washington 13. září – Zástupci demokratů v americké Sněmovně reprezentantů plánují prosadit zvýšení firemní daně až na 26,5%. V současnosti platí americké firmy daň na úrovni 21%.
Schválení daňových změn by pomohlo zafinancovat balík na podporu vzdělání a sociálních služeb, jakož i na podporu řešení změny klimatu v objemu 3,5 bilionu USD. Právě k němu by se daňové změny měly pripojiť.Washington 14. září – Inflace v USA byla v srpnu nižší, než se očekávalo. To signalizuje, že cenové tlaky se zřejmě začínají snižovat. Výrazně se zpomalil růst jaderného cen, meziroční míra inflace však zůstává v blízkosti 13-letého maxima.
Spotřebitelské ceny v srpnu meziročně vzrostly o 5,3% po zvýšení o 5,4% v předchozím měsíci, uvedlo americké ministerstvo práce.Brusel 16. září – Prodej nových aut v Evropě se během léta snížil po předchozích čtyřech měsících rychlého růstu. Počet registrací nových osobních aut v Evropské unii (EU) v červenci meziročně klesl o 23,2% av srpnu o 19,1%, uvedlo Sdružení evropských výrobců automobilů (ACEA) .Washington 16. září – Počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA se minulý týden zvýšil z pandemického minima, které dosáhl týden předtím, ao něco víc, než odhadovali ekonomové. Důvodem byla kombinace nepříznivých sezónních faktorů a opožděný nárůst žádostí o podporu v souvislosti s řáděním hurikánu Ida. Podle nejnovějších údajů amerického ministerstva práce se počet nových žádostí o podporu za sedm dní do 11. září zvýšil o 20.000 na 332.000 z revidovaných 312.000 v předchozím týdnu.
Lucemburk 17. září – Inflace v eurozóně se v srpnu prudce zrychlila a dostala se téměř na 10-leté maximum. Index spotřebitelských cen meziročně stoupl o 3% po nárůstu o 2,2% v červenci, uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak svůj rychlý odhad z konce srpna. Inflace se dostala nejvýše od listopadu 2011.