12.6 C
Brno
Středa, 31 května, 2023

Svářecí invertor aneb jak vybrat kvalitní svářečku?

Od vynalezení svařování neexistuje lepší metody na spojení dvou kovů. Nýtování se prakticky ze dne na den stalo zastaralým a technicky nevyhovujícím, protože svařování je technologicky jednodušší, rychlejší, a navíc lze tímto způsobem vytvořit mnohem pevnější spojení dvou materiálů. Ke sváření se v současné době běžně používá svářecí invertor, který je však prodávaný v mnoha různých variantách a velikostech. Podle čeho tedy vybrat tu nejlepší svářečku?

Svařovací proud a zatěžovatel

Nejdůležitějším hodnoticím kritériem při nákupu nové svářečky musí být jednoznačně hodnota svařovacího proudu a zatěžovatele. Pokud svářecí invertor nedisponuje odpovídajícími parametry, může se stát, že se při nižších hodnotách bude často přehřívat, vypínat nebo chladit. Vždy tak hledejte svářečku s vyšším svařovacím proudem a zatěžovatelem, neboť to nikdy není na škodu. Běžný rozsah se pohybuje od 20 do 140 A v závislosti na hodnotách zatěžovatele.

Jak svářečku servisovat?

Svářečka sice patří mezi relativně jednoduché přístroje, ale přesto se může stát, že se vlivem dlouhodobého používání rozbije. V takovém případě přichází na řadu otázka servisu. Při výběru nového svářecího invertoru tedy hledejte takového dodavatele, který zajišťuje i nenadálé opravy. Není totiž nic horšího, než když potřebujete svařovat v časovém presu a svářečka s vámi nespolupracuje.

Kolik svářečka stojí?

Nedílnou součástí výběru nové svářečky musí být také pořizovací cena. Invertorová svářečka však nepředstavuje významný zásah do rodinného rozpočtu. Ty nejmenší přístroje bez větších problémů pořídíte už za 2 tisíce korun, a přitom se stále jedná o velmi kvalitní svářečky. Hravě si totiž poradí s běžným svářením v kutilské dílně, ovšem pokud byste chtěli vařit větší konstrukce nebo silnější kusy kovů, zamyslete se nad pořízením svářečky větší. Jejich pořizovací cena se pohybuje okolo 10 tisíc korun.

Kvalitní svářečka by v žádném případě neměla chybět u žádného šikovného kutila. Díky tomuto univerzálnímu přístroji totiž můžete v krátkém čase a relativně snadno spojit dva kusy kovu.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality