13 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023

Francie a Rusko plánují jednání na vyřešení sporů o šampaňské

Francie a Rusko se dohodly na jednání s cílem vyřešit spor týkající se nového ruského zákona, který nutí francouzských výrobců šampaňského označovat láhve jako šumivé víno.

Podle agentury Reuters všichni zahraniční výrobci, kteří dodávají své výrobky do Ruska, je totiž od července musí označovat jako „šumivé víno“. Pouze místní výrobci smí používat označení „šampanskoje“, což je ruský ekvivalent šampaňského. Tento zákon pobouřil francouzských producentů, kteří ihned zastavili vývoz do Ruska. Francouzská vláda následně pohrozila procesem na půdě Světové obchodní organizace (WTO).

Francouzský ministr zemědělství Julien Denormandie oznámil, že souhlasil se setkáním se zástupcem ruského ministerstva Sergejem Levinem. V rámci snahy o vyřešení sporu vznikne pracovní skupina, kterou budou tvořit představitelé státních organizací a výrobců z obou zemí.

Krátce před tímto oznámením francouzští výrobci šampaňského z regionu Champagne, jejichž značka je chráněna v mnoha zemích, rozhodli o obnovení vývozu do Ruska.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality